1c na Wydziale Filologicznym

18 marca klasa 1c, realizująca innowację pedagogiczną „Otwarci na świat” w ramach porozumienia zawartego z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, miała możliwość uczestniczenia w wykładzie prof. Wojciecha Lipońskiego, renomowanego naukowca, udzielającego wykłady na wielu  uczelniach, w tym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, University of Florida w Gainesville (USA) i wielu innych.

Tematem wykładu Była Historia Wolności Słowa. Prelekcja trwała 1,5 godziny, przeprowadzona była w języku angielskim, i wspomagana była multimedialną prezentacją zawierającą obrazki, muzykę oraz wygłaszany tekst.

Pomimo wysokiego poziomu języka, nasi uczniowie zachowali się jak prawdziwi studenci robiąc sporo notatek z tego co usłyszeli.

 

Magdalena Wasiuk

Scroll to Top