Dnia 13 lutego w murach  szkoły ZS1 gościli nasi  uczniowie , którzy uczestniczyli w warsztatach dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii w „Pracowni –Myślę „EKO-Logicznie””. Rozmawialiśmy na temat  metod pozyskiwania energii,  zarówno konwencjonalnych jak i odnawialnych  oraz ich wpływu na środowisko. Omówiliśmy produkcję energii w Unii Europejskiej porównując ją ze strukturą produkcji w Polsce. Wykonaliśmy szereg doświadczeń demonstrujących alternatywne źródła energii, w których uczniowie mogli doświadczyć efektywności danego źródła na urządzeniach wyjściowych. Uczniowie poznali zasady działania turbiny wiatrowej regulując siłę wiatru, ilość łopat czy ich kształt. Pozyskiwali energię z gorącej wody, imitując energię termalną czy ze słonej wody. Największą atrakcją były Hydrocary, czyli samochody z napędem wodorowym. Wszyscy bawili się świetnie i mamy nadzieję, że idea dbania o środowisko przyrodnicze pozostanie z nimi na długo.

Dziękujemy Pani Magdalenie Sawickiej oraz Dyrekcji ZS1 za zaproszenie