Azjaci na szkolnych korytarzach

Samorząd Uczniowski SP5 wraz z opiekunem panią Ewą Grycz – Michalak zorganizował  14 grudnia Dzień Azji. Organizatorzy mieli na celu przybliżenie wszystkim uczniom kulturę krajów wschodnich. SU wraz z pomocą klasy IIIa przygotował wystawę na temat krajów azjatyckich. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakaty o wybranym kraju oraz przebrać się w stroje typowe dla tego zakątka świata. Na korytarzach można było spotkać przedstawicieli różnych narodowości zamieszkujących ten kontynent: arabskiej, mongolskiej, rosyjskiej, koreańskiej, japońskiej. Przy pomocy tradycyjnych, chińskich ciasteczek z wróżbą można było poznać swoją przyszłość. Ciasteczka przygotowały uczennice klas III, które w ciekawych azjatyckich strojach częstowały wszystkich podczas lekcji.

Za najlepiej przebrane klasy uznano: klasę III a (Arabia Saudyjska); IIa  (Korea Południowa); IIc (Mongolia).

Dzień ten został przeprowadzony z inicjatywy uczniów zainteresowanych kulturą azjatycką i bez wątpienia podobał się wszystkich uczniom i nauczycielom naszej szkoły.

Scroll to Top