Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

1 grudnia w bibliotece wręczany był uczniom Biblioteczny Kalendarz Adwentowy, w którym zamiast tradycyjnych czekoladek znajdowały się zadania do wykonania każdego, grudniowego dnia. Wśród nich były kompetencje informacyjne (wyszukiwanie informacji) i czytelnicze (czytanie książek), poznawanie tradycji świątecznych i historii swojej rodziny oraz przekazywanie pozytywnych wartości, takich jak pomoc słabszym. Były to zadania m.in.: wypożycz książkę z biblioteki, zrób zakładkę do książki, napisz co to jest „podłaźniczka”, porozmawiaj z kimś z dorosłych jak spędzali święta gdy byli dziećmi, zrób kartkę świąteczną, pomóż mamie w przygotowaniu świąt. Rolą zabawy było przyjemne wprowadzenie w atmosferę świąt i przemycenie wartości edukacyjnych. Niektóre zadania wymagały współpracy z rodzicami. Dzieci po wykonaniu poszczególnych zadań przychodziły do biblioteki aby uzyskać potwierdzenie wykonania zadania. Prace plastyczne, które należało wykonać zostały zaprezentowane na tablicach ustawionych w holu szkoły. Można je obejrzeć osobiście lub w naszej galerii. Spośród blisko 60 osób, które pobrały kalendarz, do końca wytrwale wypełniały zadania 28 osoby. Zostały one nagrodzone 21 grudnia przez p. dyrektora Mariusza Zalewskiego, który pogratulował uczniom wytrwałości i życzył Wesołych Świąt. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za piękne nagrody.

 

Scroll to Top