Codey Rockey cz.2

22 marca grupa przedszkolna „Sowy”, która systematycznie uczestniczy w zabawach z kodowania i programowania udała się na kolejna wizytę do pani Joli pracującej w Bibliotece Publicznej w Goleniowie. Po raz drugi mieliśmy okazję programowac roboty Codey Rockey. Tym razem pani Jola pokazała nam jakie ciekawe funkcje posiada aplikacja Mblock, dzieci programowaly roboty korzystając z zakładki „zdarzenia ” i „emocje” w rezultacie czego ich robot pokazywał zaprogramowane minki, zmieniał swój kolor, odzwierciedlał zaprogramowane emocje w zależności od swojego położenia, reagował na jasność otoczenia itp. Choć nie były to łatwe zadania, dzieci poradziły sobie na piątkę z plusem. Praca w małych grupach przebiegała bezkonfliktowo, widać było wzajemną pomoc i współpracę między przedszkolakami. Pożegnaliśmy sie z panią Jola i robocikami „Pandami” w bardzo dobrych nastrojach.

Scroll to Top