Czekoladowy dzień

Dzień czekolady w Drużynie marzeń to jedno ze słodszych dni w roku zaraz po tłustym czwartku. Ten szczególny dzień stał się okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. Przedszkolaki poznały historię czekolady i pochodzenia ziaren kakaowych, dowiedziały się jak powstaje czekolada od ziaren do tabliczki. Dzieci miały okazję obejrzeć różne czekolady, powąchać, dotknąć, a na koniec degustować różne jej smaki. Pracując w grupach stworzyły własne projekty tabliczek czekolady. Drużyna marzeń po skosztowaniu słodkich czekoladek nadmiar energii wyładowała w tańcu przy utworach ,,Chocolate”, ,,Czekolada, czekolad”, czy, Czeko, czeko, czekolada”. Przy tej słodkiej okazji dzieci utrwaliły podstawowe zasady zdrowego żywienia oraz dowiedziały się, że pomimo pysznego smaku słodkości czekoladę należy spożywać w umiarkowanych ilościach.