Dbamy o kulturę słowa – recytacje

Tekst: Danuta Kwaśniewska

Dnia 02.03.2015 r. odbyło się przesłuchanie recytatorów w kategorii gimnazjalnej podczas Małego Konkursu Recytatorskiego w GDK.
Na etapie miejsko – gminnym naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro recytatorów:
Maja Fiodorow (laureatka), Wiktoria Dolna (wyróżnienie), Marta Lipińska, Nikodem Brózda –uczniowie pod opieką p. Danuty Kwaśniewskiej;
Marta Włodarczyk, Dominika Śniechowska, Marcelina Jagiełło, Alicja Bodnar (wyróżnienie), Maria Staniuch (wyróżnienie), Wiktoria Kazimierczuk, Daria Kawka (wyróżnienie) – uczniowie pod opieką Małgorzaty Łukaszewskiej.

13 marca 2015 r. nasza laureatka Maja Fiodorow po raz drugi wystąpiła na scenie. Podczas eliminacji powiatowych została wyróżniona. Maja prezentowała jury fragment reportażu Ryszarda Kapuścińskiego „Heban”, przeniosła słuchaczy do zachodniej Afryki, Etiopi. Następnie recytowała poezję Jerzego Liberta „Rozmowa o Norwidzie”. Zebrała po konkursie wiele ciepłych słów od jury.

Laureatce i wyróżnionym gratulujemy i życzymy sukcesów.

Danuta Kwaśniewska i Małgorzata Łukaszewska

Scroll to Top