Debata przedwyborcza w Gimnazjum nr 2

 

Zdjęcia: Monika Rożko – Wentruba, tekst: Ewa Grycz

W piątek, 25 września 2015 r. odbyła się szkolna debata przedwyborcza. Kandydaci do rady samorządu uczniowskiego spotkali się z przedstawicielami klas.

Nie wszyscy kandydaci stawili się na debacie. Ci, którzy przyszli, przedstawili się
i opowiedzieli o swoich planach, przekonywali wyborców do oddania głosu właśnie na nich.

Jakub Uciurkiewicz z klasy III A zaproponował ławki na korytarzach, udostępnienie wi-fi dla wszystkich, tworzenie kół przedmiotowych przez samych uczniów pod opieką nauczycieli oraz utrzymanie odmiennych mundurków dla Rady SU.

Tymek Gajda z tej samej klasy chciałby poprawić kulturę na korytarzach poprzez wprowadzenie ruchu prawostronnego, co wskazywałyby narysowane strzałki; postawiłby na korytarzach ławki, które można byłoby zakupić z pieniędzy zebranych na comiesięcznych dyskotekach szkolnych, będzie forsował pomysł stworzenia szkolnego sklepiku z wodą i sokami, wypożyczalni mundurków szkolnych, lustra w męskich toaletach, dni tematyczne, ankiety dla rodziców dotyczące mundurków, a także wypuszczania uczniów na przerwach w ciepłe dni przed szkołę.

Patryk Szemfeld obiecywał częste angażowanie się w akcje charytatywne, zbiórki zabawek, surowców wtórnych, dni tematyczne, np. dzień gier planszowych, dzień filmu.

Laura Hoffmann chciałaby dla uczniów więcej dni bez mundurka, jogurty lub owoce w szkole, ławki na korytarzach, papier toaletowy w łazienkach, więcej konkursów przedmiotowych.

Wśród propozycji Marceliny Mil jest szkolny snapchat, dni tematyczne bez mundurka, skrzynka na pomysły i skargi uczniów, prowadzenie kroniki szkolnej klas trzecich.

W imieniu Kajetana Zgorzelskiego wypowiedziała się Julia Kwietniak. Kajtek chciałby, aby na korytarzach szkolnych pojawiły się ławki i aby zorganizować „suche piątki” :).

Przysłuchując się programom kandydatów można zauważyć, że w wielu punktach zgadzają ze sobą. Być może uważnie wsłuchiwali się w sugestie wyborców. Miejmy nadzieję, że po wyborach starczy im zapału do realizacji tych pomysłów i spełnienia obietnic wyborczych.

30 września, oprócz członków do rady samorządu, uczniowie będą oddawali głos także na szkolnego rzecznika praw ucznia. Do pełnienia tej funkcji zgłosiło się czterech kandydatów, ale na debacie obecne były tylko Magdalena Juda i Michalina Adamkiewicz.

Kandydatom życzymy dużego poparcia, a wszystkich zapraszamy w środę do oddania głosów na swoich faworytów.

DSC_0700_1 DSC_0701_1 DSC_0702_1 DSC_0703_1 DSC_0704_1 DSC_0706_1 DSC_0707_1 DSC_0708_1 DSC_0709_1 DSC_0710_1

Scroll to Top