Druga wizyta amerykańskich żołnierzy na lekcji klasy 1c

22 maja piątka amerykańskich żołnierzy ponownie odwiedziła nasza szkołę, aby wziąć udział w lekcji angielskiego klasy 1c. Dwóch gości było w naszej klasie po raz drugi (Jonathan Blaha i Austin Fearnley), a trójkę mieliśmy przyjemność spotkać po raz pierwszy (Ashley Brice, Paulo Velez oraz Myers).
Podczas tej lekcji 5 grup uczniów wraz z jednym z żołnierzy pracowali zespołowo uczestnicząc w grach językowych przygotowanych przez prowadzącego lekcję nauczyciela. W międzyczasie nasi goście mieli też okazję skosztować jedzenia przyszykowanego przez uczniów (ciasta, naleśniki, babeczki).
Lekcja była wielką przyjemnością zarówno dla uczniów klasy 1c jak i uczestniczących w nich żołnierzy, co potwierdził w mailu do nauczyciela angielskiego, Magdaleny Wasiuk, dowódca obecnych żołnierzy kapitan Walter Biner.

Kontynuacją tej wizyty był nasz wyjazd na poligon w Drawsku Pomorskim (wraz z anmi była klasa 1b) gdzie mogliśmy wraz z amerykańskimi żołnierzami zjeść wspólny posiłek, obejrzeć udostępniony nam sprzęt wojskowy, a także wziąć udział w przeprowadzonych przez żołnierzy ćwiczeniach fizycznych. Całość została zarejestrowana przez amerykańskiego dziennikarza Stevena Adkinsa (także żołnierza). Nakręcony przez niego film można obejrzeć pod tym adresem: https://youtu.be/DVH13cZJ0a8

M. Wasiuk
Scroll to Top