Dzień tolerancji w Gimnazjum nr 2

„Nauczyliśmy się fruwać jak ptaki, pływać jak ryby,
ale nie nauczyliśmy się żyć jak bracia.”
M. Luter King

„Brak tolerancji jest jak tsunami.
Najpierw trzęsienie ziemi, a później rozlewająca się szeroko fala.”

Międzynarodowy Dzień Tolerancji, święto  ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ obchodzone było w piątek – 16 listopada, również w naszym gimnazjum. W tym dniu w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe dotyczące tolerancji. Efektem ich były między innymi prace plastyczne, które zawisły na drzwiach wielu sal w naszej placówce.

W poniedziałek, 19 listopada Liderzy Młodzieżowi wraz z wybranymi przedstawicielami klas przeprowadzili debatę na temat tolerancji. Młodzież chętnie i aktywnie  dyskutowała na temat szeroko pojętej akceptacji nie tylko w środowisku szkolnym, ale i na świecie. Omówione zostały także wyniki ankiet dotyczących tolerancji, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Po debacie, uczniowie w niej uczestniczący mieli za zadanie przeprowadzić dyskusje na wyżej wymienione tematy w swoich klasach.

Koordynatorami prac związanych z obchodami Dnia Tolerancji w szkole byli Liderzy Młodzieżowi, którzy pracowali pod kierunkiem pani psycholog Moniki Subocz oraz pedagoga – pani Marii Kraszewskiej.

Zdjęcia: Monika Rożko – Wentruba i Danuta Kwaśniewska

DSC07036_1 DSC07038_1 DSC07043_1

tolerancja2 tolerancja1

 

 

 

Scroll to Top