E-Naukobus w naszej szkole

29 marca 2021 uczniowie klas V- VIII wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w zajęciach online oraz samodzielnie eksperymentować z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Za pośrednictwem internetu gościliśmy u siebie e-Naukobus. Te interaktywne zajęcia dały uczniom wiele satysfakcji, pozwoliły w nieco inny sposób poznać, zrozumieć a co najważniejsze rozmawiać o nauce, wchodząc w ciekawe, inspirujące interakcje z prowadzącymi zajęcia z CNK.
Wspólne eksperymentowanie to ogromne przeżycie. Rozbudza ciekawość poznawczą i zachęca do samodzielnego prowadzenia doświadczeń w domu z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Uczniowie przekonali się, że do uprawiania nauki niekoniecznie potrzebny jest im specjalistyczny sprzęt, przygotowując się do zajęć przekonali się, że każdy z nich może być naukowcem.
Zajęcia w, których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły stanowi część Wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.
Scroll to Top