Eksponaty, których można dotykać!

W czwartek 18 listopada klasy trzecie p. Tamary Tumulec i p. Renaty Jarmuł  odbyły niezwykłą „podróż w czasie” zwiedzając wystawę interaktywnych eksponatów w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Wystawa eksponatów jest rozlokowana na czterech piętnach pięknie odnowionej kamienicy. Uczniowie poznawali zjawiska fizyczne, rozwiązywali zagadki matematyczne, logiczne, słuchowe. Różnorodność eksponatów sprawiła, że  dzieci potraktowały zwiedzanie jako świetną przygodę. Oprowadzające panie edukatorki pomagały uczniom zrozumieć   zasady działania poszczególnych mechanizmów. Wycieczka się udała a dzieci zapowiedziały, że wrócą tam ze swoimi rodzicami.

„Stargardzkie Centrum Nauki wyróżnia się spośród tego rodzaju placówek fabularyzacją wystawy. Wszystkie eksponaty odnoszą się w jakiś sposób do wieków średnich. Zabieg ten nie tylko podkreśla historyczne znaczenie Stargardu, ale też pozwala przeżywać zwiedzanie jako przygodę, swoistą “podróż w czasie”. Zapoznając się z tablicami informacyjnymi lub rozmawiając z edukatorem, zwiedzający może więc nie tylko zrozumieć zjawiska fizyczne czy problemy matematyczne, ale też dowiedzieć się czegoś ciekawego o życiu swoich przodków.”

https://scn-filary.pl/

Scroll to Top