Finał Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego

Do Finału XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień i X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” zakwalifikowało się siedmioro uczniów naszej szkoły: Alicja Bodnar, Joanna Łabińska, Agnieszka Rozenek, Dominika Stachowicz, Maria Stanuch i Hubert Pawlusiński.

Już samo znalezienie się w gronie finalistów było bardzo dużym sukcesem, ale okazało się, że na tym nie koniec.
Laureatkami konkursu zostały dwie uczennice klasy III C humanistyczno-artystycznej: Alicja Bodnar (w konkursie „Z ortografią na co dzień”) i Maria Stanuch (w konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”).
Oprócz tego uczniowie znaleźli się w gronie laureatów w klasyfikacji drużynowej.

Prace wyróżniających się uczestników zostały opublikowane w formie książkowej w pracy „Tak napisali najlepsi”.

Tekst: Małgorzata Łukaszewska – nauczycielka języka polskiego i języka niemieckiego

konkurs polonistyczny_11

Scroll to Top