Jesteśmy w projekcie Młodzi w Akcji +

Jesteśmy w projekcie Młodzi w Akcji +

Jak jest napisane na stronie projektu, Młodzi w Akcji+ to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Razem z Leną Oleś i Laurą Dubowską pod przewodnictwem Pani Ewy Grycz-Michalak zdecydowałyśmy się wziąć w nim udział, właśnie ze względu na ciekawy, pro- społeczny koncept. Uważam, że uświadamianie młodzieży, której jestem członkinią o jej możliwej roli w społeczeństwie jest ważne i potrzebne.

Projekt trwa od marca do czerwca. W tym czasie będą się odbywały różne meetingi z prowadzącymi, które będą dla nas, uczestników, pomocą w zrealizowaniu naszych pomysłów. Pierwszy odbył się już 2 marca i składał się z dwóch części- pierwsza: wykład prowadzony przez obecnego rzecznika praw obywatelskich, a także profesora uczelni na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie, Adama Bodnara i druga- informacje dla uczestników i opiekunów grup. Wykład profesora Bodnara przybliżył wygląd wielu ważnych spraw od strony rzecznika, co było bardzo ciekawe i pouczające. Bardzo podobało mi się to ilu młodych działających ludzi ,Pan Adam przedstawił nam w swoim wykładzie. Daje to nadzieję na to, że da się coś zmienić i że wielu z nas już działa.

W najbliższych miesiącach z dziewczynami będziemy podejmowały się wyzwaniom projektu, na co już nie mogę się doczekać. Wierzę, że dzięki wsparciu jakie otrzymałyśmy uda się nam zrealizować coś ciekawego i przyszłościowego.

Julia Chlubek, uczennica klasy 8a 🙂

Scroll to Top