Klasa 1 a na wycieczce w Kenii…

Między nauką pisania a omawianiem lektury klasa 1 a wyruszyła w podróż do Afryki… Spotkaliśmy się bowiem online z uczniami szkoły w Nairobii i ich wychowawczynią Bernadette Oketch . Zaprosiliśmy do współpracy mamę jednej z uczennic- Hani, bo współpraca z rodzicami jest zawsze bardzo mile widziana:) Już pierwsze chwile tego spotkania online wzbudziły w dzieciach sporo emocji, obserwowały bardzo zaciekawione jak wyglądają ich koledzy i koleżanki z innej części świata i ich sala lekcyjna, jak mówią płynnie po angielsku, opowiadają o tym co lubią w szkole robić najbardziej. Śpiewaliśmy nawzajem piosenki… Oczywiście na początku wszyscy się sobie przedstawiliśmy z imienia, każdy po kolei. Dzieci z 1a pokazywały swoje prace- ulubione zwierzątka i nazywały je po angielsku. Kenijscy uczniowie bardzo entuzjastycznie przyjęli nasze prace. Były pytania o pogodę w Kenii i w Polsce, aktualną godzinę, pokazaliśmy też mapę gooogle z odległością, jaka nas dzieli… Okazało się, że oni od jutra zaczynają wakacje…

Scroll to Top