Klasy III b i II e na zajęciach terenowych w Ogrodzie Dendrologicznym

20 września klasy III b i II e uczestniczyły w zajęciach terenowych w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Uczniowie brali udział w lekcji w laboratorium chemicznym. Zapoznali się z zakresem prac prowadzonych w pracowniach chemii i gleboznawstwa,  sprzętem laboratoryjnym służącym do analiz chemicznych. Uczestnicy obserwowali następujące doświadczenia: „sztywna piana”, „lokomotywa”, chromatografia bibułowa, „barwne płomienie”, „burza w probówce”, „kameleon”, samozapłon. Następnie dziewczęta i chłopcy wzięli udział w marszu na orientację (ćwiczenia z mapą, kształcenie orientacji przestrzennej, rozpoznawanie gatunków. Przykładowe wersje ćwiczenia: „Znajdź wszystkie dawidie w parku”, „Bukowate wokół łąki – kształt, kolor, wysokość”, „Rarytasy w zakamarkach – ciekawe gatunki przy kamiennych ścieżkach”). Dodatkowo uczniowie klasy II e dokumentowali filmowo i fotograficznie pobyt w przelewickim ogrodzie. Zajęcia zakończono wspólnym ogniskiem.

Scroll to Top