Sukcesy szachistów na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Województwa!

Doskonale zaprezentowali się nasi uczniowie podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach. Zawody pod patronatem Marszałka Olgierda Geblewicza odbyły się w sobotę, 15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie i zgromadziły zawodników z wysokimi rankingami szachowymi z całego regionu. Nie było to żadną przeszkodą dla Zosi Ragan, która pewnie zwyciężyła w klasyfikacji dziewcząt klas 1 – 3. Szymon Ragan zajął trzecie miejsce w kategorii chłopców z klas 4-6. Na wysokich pozycjach w tym silnym gronie uplasowali się także Szymon Maślanka i Kuba Klimecki, którzy zajęli odpowiednio 7 . i 10. miejsce w klasyfikacji uczniów klas 7 – 8.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, w tempie 1o minut plus 5 sekund za posunięcie dla zawodnika. Sędzią głównym zawodów był Arkadiusz Korbal. Szkoły podstawowe reprezentowało 60. zawodników ze Szczecina, Goleniowa, Dobrej, Mierzyna, Połczyn-Zdroju, Gryfina, Kołobrzegu, Stargardu, Kalisza Pomorskiego i Świnoujścia. Szczegółowe wyniki turnieju

Scroll to Top