Kolonizacja kosmosu – projekt

Projekt Kolonizacja Kosmosu.
Klasy: 8 a i b, oraz 7a uczestniczyły dnia 27.01.2023 w projekcie Kolonizacja Kosmosu. Miały za zadanie dowiedzieć się czy można zamieszkać na Marsie czy można rozmnażać się pod zmniejszoną grawitacją, jak filtrować wodę oraz jaki wpływ ma atmosfera na Marsie. Poza tym młodzież dowiedziała się jak zbudowany jest Wszechświat, ile mamy planet w naszym układzie słonecznym. Zajmowali się również zaćmieniem słońca i księżyca. Jaki wpływ ma na życie człowieka pełnia księżyca co to są wpływy i odpływy. Dowiedzieli się kto pierwszy wylądował na księżycu a kto pierwszy okrążył Ziemię. Młodzież również wykonała makiety: Miasta na Marsie, Układu planetarnego, faz księżyca . Wszystko skończyło się prezentacją tego co przygotowali.
Renata Żebiałowicz

Scroll to Top