Lasy zamiast klasy

To już kolejny raz klasa II c wyruszyła na lekcję przyrody w ramach Projektu „Czas na las” z panią Martą Król. Poszliśmy oczywiście do lasu, tego najbliższego, ale wcale przez to nie mniej tajemniczego i ciekawego. Trochę jesiennego, mrocznego, ale i pełnego skarbów przyrody do odkrywania. Tematem przewodnim były tym razem grzyby i liście. Niemalże na każdym kroku znajdowaliśmy nowe okazy i przy pomocy atlasu i naszej przewodniczki dokonywaliśmy coraz to innych odkryć. A już pewna rodzina wiewiórek to nas po prostu zaczarowała swoimi wyczynami tak blisko, że aż nie do wiary… Przelatujące nad nami klucze dzikich gęsi, rozmowy przy herbatnikach, własnoręcznie zrobione grzybki z czapeczek żołędziowych, patyczków i gliny wprowadziły nas jeszcze bardziej w jesienny nastrój. Były też oczywiście leśne zabawy i jak zawsze leśne huśtawki. To się nazywa lekcja przyrody:)

Scroll to Top