Lekcje w Szczecińskim Centrum Edukacji Ekologicznej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą na lekcjach w terenie w Szczecińskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinie Zdrojach. 18 września 2019 uczniowie klasy 8A uczestniczyli w zajęciach terenowych prowadzonych z elementami survivalu z użyciem lin oraz własnych nóg. Zwiedzili zakamarki Parku Leśnego Zdroje, mieli okazję   poznać okolicę starej kopalni kredy, punkty widokowe z piękną panoramą Szczecina i  starorzecze Odry. Zwieńczeniem zajęć było ognisko, które uczniowie pod okiem instruktora sami rozpalili.

1 października 2019 nasi uczniowie ponownie odwiedzili Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinie Zdrojach. Tym razem były to klasy młodsze – 2A i 2B. Zajęcia odbyły się w placówce SCEE pod hasłem ” Świat na ośmiu nogach”. Uczniowie zapoznali się budową i życiem pajęczaków, obserwowali je oraz sami wykonali śmieszne pajączki na pamiątkę. Pod kierunkiem i opieką przewodnika zwiedziły zakamarki Parku Leśnego Zdroje. Dzieci zachwyciły się kolorem wody Jeziora Szmaragdowego i mieli okazję poznać okolicę starej kopalni kredy, punkty widokowe z piękną panoramą Szczecina.

 

Scroll to Top