Lotnisko bez tajemnic

W piątek – 10 marca, grupa młodzieży w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyła w warsztatach w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów. Celem zajęć było zapoznanie się ze specyfiką pracy na stanowiskach: dyżurny portu, follow me, Służba Ochrony Lotniska, Straż Graniczna, kontroler ruchu lotniczego, pracownik stacji meteorologicznej. Wyjazd podzielony był na kilka części. Na początku przyglądaliśmy się służbom na płycie lotniska podczas przylotu i odlotu samolotu. Ich obowiązki i wykonywane czynności operacyjne prezentowała nam pani Agata – Safety Manager. Po czym udaliśmy się do pomieszczenia stacji meteorologicznej, gdzie dyżurujący pracownik opowiedział nam o swojej pracy.

Idąc na kolejne spotkanie, przeszliśmy obowiązkową kontrolę bezpieczeństwa. Pracownicy Straży Granicznej zademonstrowali nam urządzenia, które wykorzystują podczas wykonywanej służby. Na koniec naszego pobytu w terminalu pracownicy Służby Ochrony Lotniska przybliżyli nam specyfikę na swoim stanowisku pracy.

Ostatnim etapem naszego wyjazdu była wizyta na wieży kontroli lotów, gdzie dyżurni pracownicy opowiadali o swojej pracy, koniecznych predyspozycjach zawodowych i niezbędnym wykształceniu.

Założone cele zostały zrealizowane. Młodzież poznała możliwości dotyczące zatrudnienia w przyszłości. Jest świadoma warunków, jakie muszą być spełnione.

Organizatorem tego bardzo ciekawego wyjazdu była pani Beata Bieniek – doradca zawodowy w naszym gimnazjum.

 

Scroll to Top