Marcin i Hubert zwyciężyli w Wieloboju Informatycznym!

19 maja w Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie gościł 41 uczniów, którzy w 21 zespołach w 5 salach komputerowych rywalizowali w Wieloboju Informatycznym.
Uczestnicy:
1. Wykazywali się wiedzą informatyczną w teście jednokrotnego wyboru.
2. Rozwiązywali  zadania z programowania w intuicyjnym interfejsie opartym o Scratcha.
3. Wykonywali zadania w podstawowych programach współczesnego użytkownika komputera: w Wordzie i Excelu. Między innymi formatowali tekst, tworzyli tabelę i wykres.
4. Ścigali się w szybkim pisaniu tekstu wyświetlanego na klawiaturze.
5. Z pomocą instrukcji obsługi układów łączyli kabelki i podzespoły tak, by uzyskać pożądany efekt.
6. W programie graficznym naprawiali stare fotografie.

W kategorii gimnazja z wymienionymi zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna z naszej szkoły: Marcin Spławski i Hubert Pawlusiński, którzy zdobyli 53 na 60 możliwych punktów. Na bardzo wysokim, trzecim miejscu uplasowali się Wojciech Brzeziński i Jakub Lipko.

W przerwach między zadaniami zawodnicy startowali w  konkurencji, kto szybciej przejdzie Sapera. Zwycięzcą, a zarazem Mistrzem Logiki został uczeń klasy informatcznej – Wiktor Kiszko.

Do Wieloboju z naszej szkoły przystąpiło aż 27 uczniów. Wielu z nich specjalnie się przygotowywało pod kierunkiem pani Iwony Lipowicz-Orłowskiej.

Silnym punktem były nagrody: dla wszystkich uczestników długopisy z oryginalnym logo konkursu, ołówki i smycze, a dla zwycięzców przenośne dyski twarde, banki energii, pendrivy, kijki do selfie, notatniki, powerbanki i książki.

Dziękujemy informatykom z Zespołu szkół nr 1 w Goleniowie, którzy pod kierownictwem pana Pawła Zaranka zaproponowali ciekawy konkurs, szeroko sprawdzający wiedzę i umiejętności związane z pracą przy komputerze. Konkurs, który z oryginalnymi zadaniami był dla uczestników również dobrą zabawą. W przerwach między zadaniami zawodnicy mogli „przenieść się w czasie” i na starych komputerach commodore  zagrać w dostępne na ten sprzęt gry.

Scroll to Top