Matylda mierzy wysoko

Uczennice i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili ostatnio Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie. Oglądaliśmy spektakl o dziewczynce-wynalazczyni: „Matylda mierzy wysoko”. Poruszane są w nim dwie najważniejsze kwestie. Pierwsza – to relacje, które panują między dziećmi a dorosłymi: o tym, że często rozmawiamy, słyszymy się, ale się nie słuchamy. Mówimy, ale tak naprawdę nie rozumiemy, co ten drugi – mały – człowiek do nas mówi. I w drugą stronę, bo w ten sposób stajemy się przykładem dla dzieci, że kiedy my mówimy o swoich potrzebach jako dorośli, to dzieci potem też na to nie zwracają uwagi. Drugą zaś kwestią jest zacieranie stereotypowego postrzegania ról, jakie odgrywamy w życiu.

Oprócz wrażeń artystycznych mogliśmy także obejrzeć w holu teatru elementy scenografii z innych przedstawień i piękne fotografie wszystkich aktorów Pleciugi.

Scroll to Top