MegaMisja w SP 5

Mamy to!
Uczennice i uczniowie klasy 3 c zgłosili w kwietniu naszą szkołę do uczestnictwa w Projekcie MegaMisja Fundacja Orange, czyli cyfrowej edukacji w szkole. Wspólnie przygotowali prezentację multimedialną, cyfrową opowieść i zaproszenie dla organizatorów: był to warunek aplikacji do tego programu. Komisja konkursowa doceniła nasze dotychczasowe działania oraz możliwość rozwijania pasji informatycznej uczniów i zostaliśmy wpisani na listę zwycięzców. Wyniki ogłoszono 10 czerwca 2021 r.
Partnerzy i patroni Honorowi Projektu to Fundacja Nowoczesna Polska, Kuratorium Oświaty w Wrocławiu i Poznaniu, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji i Nauki.
„ MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.
Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie*. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny.
Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.”
Scroll to Top