Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

„Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie” – czyli o tym, jak łamańce językowe plątały nasze języki

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO i obchodzone 21 lutego. Ma ono przypominać wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego, dbałość o jego przetrwanie i prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody tego święta, a podczas zajęć brzęczało, chrzęściło i skrzypiało. W klasach poznawaliśmy ciekawostki o języku polskim, graliśmy w kalambury, tworzyliśmy lapbooki i łamaliśmy sobie języki, próbując wymówić niezwykle trudne wierszyki. Dzień Języka Ojczystego upłynął w wesołej atmosferze, a my będziemy kontynuować zmagania z językiem polskim na co dzień , a także za rok – podczas kolejnej edycji.

Scroll to Top