Międzynarodowy Dzień Popcornu

Historia kukurydzy ma ponad 10 tysięcy lat. Jej kolebką jest Meksyk – ojczyzna kuchni, w której kukurydza i czerwona fasola odgrywają istotną rolę.
19 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Popcornu. Żółte ziarno służy do wyrobu mąki i kaszy kukurydzianej, płatków śniadaniowych.. Na świecie kukurydza najchętniej spożywana jest w formie popcornu, który kojarzy się przede wszystkim z seansami w kinach. Dzięki wysokiej temperaturze, suche ziarna kukurydzy pęcznieją i przyjmują formę określaną „grzybkiem” lub „motylem”. Popcorn zawdzięcza swoją nazwę dźwiękowi, który towarzyszy wybuchowi ziaren. W tym dniu Sowy ukradkiem podjadając ziarenka popcornu wykorzystały go do stworzenia sztucznego śniegu. Ważyliśmy, porównywaliśmy kształty, wyklejaliśmy drzewka po to by stworzyć zamieć śnieżna zamkniętą w foli. Jednak największą radość sprawiła wojna na mini śnieżne kuleczki 😉 Sówki doskonale wiedzą, że po dobrej zabawie jest wielki bałagan do uprzątnięcia. Świetnie sobie z tym poradziły za pomocą odkurzacza.

Agata Minda

Scroll to Top