I Międzyszkolny Konkurs o HIV-AIDS: „HIV i AIDS nie zna granic”

 

22 stycznia 2013r. w Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Goleniowie odbył się II etap I Międzyszkolnego Konkursu o HIV-AIDS zatytułowany „HIV i AIDS nie zna granic” kończący zmagania między drużynami gimnazjów powiatu goleniowskiego. Celem konkursu było zwiększenie świadomości i wzrost wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży gimnazjalnej jak również promowanie postaw społecznych ważnych dla profilaktyki HIV i AIDS.

Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziało 6 szkół: Gimnazjum nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Goleniowie, ZSP Mosty, Gimnazjum w Przybiernowie, Gimnazjum w Kliniskach Wielkich, Gimnazjum w Maszewie oraz zespół gospodarzy czyli Gimnazjum nr 2 w Goleniowie.

Zmagania konkursowe obejmowały dwa etapy konkursowe. I etap odbył się w grudniu, w etapie tym każda drużyna przygotowała prezentację multimedialną oraz wiersz nawiązujące tematycznie do tytułu konkursu. W drugim etapie zespoły ww szkół pod kierunkiem i opieką swoich  nauczycieli wzięli udział w rywalizacji z zakresu tematyki dotyczącej HIV i AIDS.

W konkursie I miejsce pierwsze zajęła drużyna z gimnazjum nr 2 w Goleniowie, II miejsce zajęli uczniowie z gimnazjum w Maszewie, III miejsce przypadło drużynie z Przybiernowa.

Rywalizacja między reprezentacjami szkół była bardzo wyrównana, różnica zdobytych punktów przez zespoły konkursowe była bardzo niewielka.

Wszystkim uczestnikom za udział w I Międzyszkolnego Konkursu o HIV-AIDS zatytułowany „HIV i AIDS nie zna granic” oraz ich opiekunom za wysiłek i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

 

Organizatorzy konkursu: Joanna Niewiarowska, Krystyna Krawczyk, Jadwiga Mikulska.

 

Scroll to Top