Nabór do Liderów Młozieżowych

Cześć wszystkim!

Po długiej przerwie odzywamy się do Was, ale nie oznacza to, że przez ten czas nic nie robiliśmy!

Zacznijmy od września.

Tradycyjnie odbył się biwak integracyjny dla uczniów klas pierwszych. Nowi uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję, żeby poznać nie tylko swoich kolegów i koleżanki, ale także nauczycieli i nas – Liderów Młodzieżowych. Przeprowadzaliśmy z nimi zajęcia, na których opowiadaliśmy o szkolnym życiu w Gimnazjum nr 2, obowiązującym regulaminie, atrakcjach w postaci zajęć dodatkowych, a także o tradycjach, np.: szczęśliwym numerku, gali „Jesteśmy z Was dumni”, o konkursie ,,Super Klasa”.

Oprócz opowiadania o życiu w szkole robiliśmy to, co jest również bardzo ważne na biwakach- gry i zabawy integracyjne. Bo według nas nic tak nie zbliża do siebie jak wspólny śmiech, zabawa. Po takich wydarzeniach wspomnienia zawsze pozostają w głowie, a rozmowy na korytarzu szkolnym z nowo poznanymi kolegami nie będą już takie trudne!

Kolejnym wydarzeniem, jakim chcielibyśmy się z Wami podzielić to lekcje z pierwszoklasistami w ramach ,,Dni walki z HIV i AIDS”. Rozmawialiśmy z uczniami na temat sytuacji sprzyjających zarażeniu się wirusem HIV, wszystkie tematy tabu wyszły na jaw. Lekcje miały na celu obalenie krążących mitów, a także nietolerancyjnych zachowań.

Dzięki pomocy pani Joanny Niewiarowskiej, uczniowie sami mogli zobaczyć i sprawdzić, jakie zachowania są bezpieczne, a jakie mniej w przypadku zarażeniem się wirusem HIV.

A teraz coś bardzo ważnego i świeżego!

Dnia 4 stycznia 2017 r. odbędzie się nabór na Liderów Młodzieżowych.

Uważasz, że jesteś gotowy żywo i aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły, pomagać innym?
W takim razie zapraszamy na nabór!
Będziemy szukać osób, które wyróżniają się pomysłowością, śmiałością.

Raz w semestrze organizujemy różne debaty uczniowskie, na przykład na temat tolerancji, używek itp. Zachęcamy do pomyślenia nad tematem debaty, chętnie usłyszymy Wasze pomysły w czasie rekrutacji! 🙂

Zapraszamy Was gorąco na nasze dyżury, codziennie o 11:30 w pokoju liderów. Jeżeli nie wiecie, gdzie znajduje się ten pokój, złapcie nas na przerwach! Chętnie Was zaprowadzimy lub wskażemy miejsce!

Pamiętajcie, że to specjalnie dla Was jesteśmy w szkole! Możecie podejść do nas nie tylko, gdy macie problem, ale gdy chcecie z kimś porozmawiać i pośmiać się.

Liderzy Młodzieżowi

Scroll to Top