Najlepszy Czytelnik roku 2020/2021!

Rozwój technologii informatycznych  jest jedną głównych przyczyn spadku czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Warto przypomnieć kilka najważniejszych zalet czytania książek. Czytanie bowiem redukuje stres, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, stymuluje mózg, poprawia ortografię, rozwija wrażliwość na innych ludzi. W naszej szkolnej bibliotece sukcesywnie kupuje się nowości książkowe, które chętnie są wypożyczane przez młodych czytelników. Od kilku lat pani bibliotekarka Monika Rożko-Wentruba wprowadza swoich uczniów w świat książek, zaczynając od systematycznego czytania dla grupy przedszkolnej, w ramach akcji „Czytanie na śniadanie”. Uczniowie ze starszych klas chętnie spędzają czas w bibliotece  i często włączają w różnego typu działania biblioteczne.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań. Przy aprobacie Rady Rodziców zostali wyróżnieni uczniowie, którzy najczęściej odwiedzają bibliotekę, wypożyczając i czytając książki. Tytuł Najlepszego Czytelnika otrzymał Szymon Woszczyło z kl. IId, który wypożyczył i przeczytał 50 książek!  Oto lista wyróżnionych uczniów z tytułem Najlepszy Czytelnik (wg ilości wypożyczonych książek): Zuzanna Kina IIb, Amelia Szymańska Ia, Kalina Wentruba VIIa, Maja Pietrzak Ib, Marcel Stawirej IId, Aleksander Plezia IId, Hanna Kaczanowicz  IVa, Natan Racłąwski Ia, Olaf Zielonka IIIb, Oleh Polischuk IVb, Wiktoria Susik IIb, Ewa Starczewska VIa, Katarzyna Starczewska IIIc, Aleksandra Winczewska Ia, Mateusz Grabarek IId, Ada Przytuła IId, Aleksandra Mikuła IId, Martyna Dobrowolska Ic, Agata Pyzik IIa, Emilia Bęben IIIa, Lena Racławska IIIa, Margo Tyshchyk IIb, Stanisław Karczemski IIIb i Daria Gawrońska Ib.

Bardzo cieszymy się, że dzieci traktują czytanie książek jako sposób spędzania czasu wolnego,  a Radzie Rodziców  dziękujemy za ufundowanie nagród.

Scroll to Top