# Poznaj Polskę – Wolin i Międzyzdroje klasa 3c i 3b – Poznaj Polskę

# Poznaj Polskę, to program realizowany w szkołach całego kraju od ubiegłego roku. W jego ramach uczniowie otrzymują dofinansowanie na wycieczki, podczas których poznają między innymi środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki kultury i historię Polski.

Z takiej możliwości skorzystały też klasy 3B i 3C. Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Centrum Słowian i Wikingów na Wyspie Wolin. Podzieleni na cztery grupy uczniowie wzięli udział w różnorodnych warsztatach. Pisali gęsim piórem. Dowiedzieli się jak wytworzyć atrament, jak powstaje papier czerpany, który to porównywali z pergaminem. Wyrabiali pierniczki, filcowali wełnę i oglądali (też przymierzali) rzeczy z takiej sfilcowanej wełny zrobione. Lepili także miseczki, czareczki i różne figurki z gliny.

Kolejnym punktem programu był spacer po molo w Międzyzdrojach i podziwianie pięknego nadmorskiego krajobrazu.

Największą jednak atrakcją była wizyta w Oceanarium. Ogromnym przeżyciem była możliwość podpatrywania różnorodnego, podwodnego życia – zarówno flory i fauny.

Zwieńczeniem całodniowej wycieczki, która odbyła się  mroźnego 22 listopada, był smaczny obiad w miejscowej restauracji.

Przedsięwzięcie finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę w kwocie 3600 zł.