Praca projektowa 2 a

W dniach od 16.02 do 19.02. 2021 roku, uczniowie klasy II A podjęli wyzwanie pracy na lekcji w inny sposób. Pracowaliśmy projektowo.

We wtorek dzieci zajęły się problemem zimna. W zespołach ustalały jakie zagadnienia są z nim związane. Mówiliśmy o pogodzie, o pomiarach temperatury,     o ubraniu, śniegu, zdrowiu. Wypłynęło wiele pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi. Dotarliśmy do zimna, które występuje na biegunach Ziemi i tak mieliśmy wstęp do pracy nad projektem prezentującym bieguny zimna.

W środę obejrzeliśmy filmy o Arktyce i Antarktydzie, po czym dzieci wyposażone w wiedzę i materiały, które przyniosły z domu (współpraca z rodzicami), tworzyły plakat prezentujący Arktykę lub Antarktydę.

W czwartek pracowaliśmy nad lekturą „Zaczarowana zagroda”. Poznaliśmy pingwiny, które mieszkają na Antarktydzie i stacje badawcze. Wykonaliśmy pingwiny z rolek po papierze toaletowym, które będą potrzebne z zagrodach.

Piątek był ostatnim dniem działań projektowych. Tego dnia uczniowie, ze zgromadzonych materiałów, które znosili cały tydzień, wykonywali w swoich zespołach zagrody dla pingwinów.

Podsumowaliśmy nasze działania. Pracy było bardzo dużo, wiedzy również,  a najlepsza była zabawa w samodzielne tworzenie. Wnioski? Większość dzieci pracowała  bardzo   aktywnie  i  sprawnie.   Czy  powtórzymy  taką  formę  pracy?     Z pewnością. Pierwsze koty za płoty. Nauka współpracy w zespole jest trudna, ale warto ją podjąć.

 

Wychowawca: Dorota Kąkol

Scroll to Top