Projekt polsko – norweski Polway

Jesteśmy drugą grupą języka angielskiego klasy Ia. Pani Magdalena Wasiuk prowadzi z nami projekt Polway. Zaczęło się na przełomie października i listopada. Polega to na komunikowaniu się w języku angielskim z naszymi rówieśnikami z Norwegii. Chodzą do szkoły Melvold ungdomsskole, Trondheimsvegen 376, 2016 Frogner i są w dziewiątej klasie. Jest nas równo po czternaście osób w każdej grupie. Co dwa tygodnie spotykamy się przed lekcjami w szkole i omawiamy to czego się dowiedzieliśmy i o czym rozmawialiśmy z naszym pen-friends w ostatnim czasie. Oczywiście mamy narzucone konkretne tematy do rozmów, np.: poznanie kolegi/koleżanki, szkoła, system szkolny, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, zajęcia dodatkowe i muzyka. Oprócz tego wykonujemy szereg zadań związanych z tymi tematami. Wykonywaliśmy plakaty dotyczące ich szkoły, nakręcaliśmy filmiki o tym jak wygląda nasza szkoła i wysyłaliśmy do naszych norweskich kolegów i koleżanek kartkę świąteczną. Naszą aktywność można obserwować m.in na stronie naszego projektu (na Facebooku), którą można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/polway.project i na którą serdecznie zapraszamy Obecnie dostaliśmy dużo poważniejsze zadanie, a mianowicie założenie bloga o … nas. Musimy tam dodawać posty co najmniej raz w tygodniu i oczywiście wszystko musi być po angielsku. Bardzo nam się podoba ten projekt i jesteśmy zadowoleni że możemy w nim uczestniczyć.

Alicja Pender, 1a

Scroll to Top