Przyrodnicza wycieczka do Nadleśnictwa Kliniska

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, przypomnienie i utrwalenie wiadomości na temat drzew liściastych i iglastych występujących w lesie. Dzieci poznały rolę i zadania leśniczego oraz wysłuchały ciekawostek na temat zwyczajów ptaków. Sowy w czasie wycieczki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej. Mali pasjonaci przyrody mieli do dyspozycji zbiory entomologiczne i ręcznie wykonane makiety. Obejrzeli również ekspozycję zwierząt. Zdobyli wiedzę na temat ptaków, (wiedzą, który ptak schodzi po drzewie głową w dół), oglądali ślady zwierząt na ścieżce leśnej, odwiedzili „Leśną stołówkę”. Nasi miłośnicy przyrody zdobyli wiedzę na temat funkcjonowania leśnego ekosystemu, oraz działań pracowników nadleśnictwa mających na celu jego ochronę, utrzymanie i racjonalne użytkowanie. Na zakończenie spotkania młodzi przyrodnicy wykonali różnobarwne ptaki, które zabrali ze sobą do domu. Dla naszych entuzjastów przyrody spotkanie z lasem i jego mieszkańcami było niesamowitą przygodą.

Scroll to Top