Puszkobranie w naszej szkole – START!

Przystępujemy do konkursu „Puszkobrania” – ogłoszonego przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie przy współpracy z Fundacją RECAL, wspierającą odzysk opakowań aluminiowych.  Konkurs trwa cały rok szkolny 2017/2018.

Spośród 8 szkół zwycięży ta, która zbierze najwięcej kilogramów puszek w przeliczeniu na jednego ucznia.

Oprócz zbiórki puszek musimy wykazać się niesamowitymi, kreatywnymi pomysłami i działaniem proekologicznym – sprzyjającym zachowaniu równowagi w przyrodzie. Nasze działania będą fotografowane i opisywane.
Na przykład:
– zbudowanie rzeźby z puszek,
– pokaz mody ekologicznej,
– napisanie opowiadania o tematyce recyklingu i zaśmiecaniu środowiska,
– narysowanie komiksu.

Pokażmy wszystkim, że jesteśmy eko – pozytywni!

Zbiórką i wystawieniem punktów dodatnich zajmują się koordynatorki konkursu: pani Danuta Kwaśniewska i pani Aleksandra Kąkol w sali nr 17.

Scroll to Top