Sąd Rejonowy w Goleniowie

W dniu 07.06.2023 r. Sześciolatki wybrały się z wizytą do Sądu Rejonowego w Goleniowie. Celem wycieczki było poznanie pracy sędziego i sekretarzy sądowych. Na spotkanie przybyła pani Sędzia, która zaprosiła dzieci do jednej z sal rozpraw, gdzie przeprowadziła fikcyjną rozprawę sądową, przygotowaną specjalnie dla nas. Dzięki czemu Sowy zapoznały się z  przebiegiem rozprawy sądowej, dowiedziały się gdzie zasiada prokurator, adwokat, oskarżony. Największą atrakcją okazał się młotek, który wielokrotnie w tym dniu został użyty 😉 Sowy chętnie przymierzyły strój Sędziego, oraz z pełną powagą zasiadły w fotelu Sędziego. Dzieci zrozumiały,  że ci, którzy łamią prawo, zostają ukarani. Natomiast o tym, czy prawo zostało złamane i na jaką karę zasługuje osoba łamiąca prawo, decyduje sąd. Dzieci po powrocie do sali prowadziły swoje własne rozprawy sądowe.

Scroll to Top