Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa

Błądząc myślami o jarzynowych witaminkach wpadliśmy na pomysł zrobienia wspólnie pysznej sałatki warzywnej. Przy tej okazji Drużyna Marzeń poznała wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy w kuchennym fartuszku, zaopatrzony w deskę do krojenia i nożyk, przystąpił do krojenia wcześniej ugotowanych przez rodziców warzyw. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowywani sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Podczas jej robienia drużyna spełniająca swoje marzenia nauczyła się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
Na koniec dzieci urządziły w sali prawdziwą sałatkową ucztę!

Agata Minda

Scroll to Top