SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Zerówka gościła pracowników Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie
Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych i oznakowanie przejścia dla pieszych. Mundurowi uczulali również naszych podopiecznych na zachowanie bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi i w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie słuchały rad i wskazówek naszych gości. Miały również okazję dowiedzieć się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta oraz poznać wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Każdy chętny przedszkolak mógł obejrzeć bądź przymierzyć prezentowane akcesoria. Największą jednak atrakcją okazała się technika pobierania odcisków palców. Na zakończenie każdy otrzymał breloki odblaskowe.