Sukces naszych programistów

Hubert Pawlusiński i Jakub Kozak skutecznie nawiązali rywalizację z programistami z renomowanych szczecińskich szkół. W kategorii open, podczas Zawodów Drużynowych Zachodniopomorskiego Regionalnego Konkursu Akademii Programowania zajęli wysoką, trzecią lokatę. W zawodach, które odbyły się dzisiaj  w godzinach popołudniowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie (jest to XIII LO i Gimnazjum nr 16) udział wzięło 53 uczniów w 16 drużynach 2, 3 i 4 osobowych.  Zawodnicy w czasie 2 godzin i 15 minut mieli do wykonania osiem zadań.

Ceremonia wręczenia nagród rozpoczęła się od podsumowania Zawodów Indywidualnych Regionalnego Konkursu Programowania o Puchar Dyrektora XIII LO, które odbyły się 13 listopada br. Z rąk dyrektora liceum, pana Cezarego Urbana puchar otrzymał Hubert Pawlusiński za zajęcie wysokiego, 3 miejsca w kategorii gimnazja.

Konkursy były podsumowaniem projektu Ogólnopolska Akademia Programowania, podczas którego uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach nauki programowania. Celem zajęć było rozwijanie myślenia algorytmicznego uczniów i jednocześnie przygotowanie ich do udziału w konkursach informatycznych.
Zajęcia objęte były patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwał koordynator Akademii Programowania z Centrum w Szczecinie, nauczyciel przedmiotów informatycznych w ZSO nr 7 – pan Czesław Drozdowski.

Opiekunem uczniów i koordynatorem Ogólnopolskiej Akademii Programowania w Gimnazjum nr 2 w Goleniowie jest Iwona Lipowicz-Orłowska.

DSC_0450_ DSC_0442_1 DSC_0443_1

IMG_1072 IMG_1073 IMG_1074 IMG_1077 IMG_1079 IMG_1080 IMG_1081 IMG_1082 IMG_1083 IMG_1084 IMG_1085 IMG_1087 IMG_1089 IMG_1090

 

 

Scroll to Top