Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 2

 

Tekst: Elżbieta Murach

Postanowiliśmy, że kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy obchodzić trochę inaczej. zamiast tradycyjnej akademii odbyły się różne zajęcia na poziomie klas.

Klasy I i II pracowały wg scenariuszy. Efektem tych działań było wypracowanie pojęcia patriotyzmu w czasach pokoju, a zilustrowaniu tego posłużyły plakaty. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali je w czasie wspólnego spotkania w sali gimnastycznej w obecności nauczycieli i dyrektora szkoły.

Natomiast dla uczniów klas III zorganizowany został konkurs historyczno-literacki pt. „Droga do wolności”. trzyosobowe drużyny z każdej klasy trzeciej odpowiadały na pytania z historii przygotowane przez p. Ewę Grycz-Michalak (nauczycielka historii) oraz języka polskiego i sztuki przygotowane przez p. Elżbietę Murach (nauczycielkę języka polskiego). Całość poprowadziła z wdziękiem i humorem p. Krystyna Krawczyk (nauczycielka WOS). Poprawność udzielanych odpowiedzi oceniało jury w składzie: p. dyr Mariusz Zalewski (z wykształcenia historyk), p. Beata Szulga (nauczycielka języka polskiego) oraz p. E. Murach. Zawodnikom kibicowali uczniowie klas trzecich i nauczyciele. Emocji było naprawdę dużo.

Scroll to Top