Szachiści SP5 – XIII miejsce na Mistrzostwach Polski

Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły, panu Mariuszowi Zalewskiemu, dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 w Goleniowie. Dzięki ich wsparciu, po raz trzeci szachiści naszej placówki mieli zaszczyt reprezentować województwo zachodniopomorskie w Finałach Ogólnopolskich w Szachach Drużynowych – Igrzyskach Dzieci. Możliwość startu wywalczyli w grudniu ubiegłego roku, zajmując drugie miejsce w finałach wojewódzkich w wyżej wymienionej dyscyplinie. Turniej trwał cztery dni, od 24 do 27 kwietnia br. w Pokrzywnej, w województwie opolskim. Szymon, Zosia, Tymek i Ernest rozegrali 11 rund z zawodnikami posiadającymi bardzo wysokie umiejętności i równie wysokie kategorie szachowe. Potrafili nawiązać równorzędną grę, która była ciężka, niezwykle zacięta i niekiedy bardzo długa. Niektóre akcje naszych zawodników były bardzo widowiskowe, zaskakujące dla naszych przeciwników i zmieniały w dużym stopniu układ sił w tabeli. Przez pewien czas utrzymywaliśmy się nawet na dziesiątym miejscu, by ostatecznie, z przedostatniego miejsca w rankingu przeskoczyć na XIII.

Zawody rozegrane zostały w systemie szwajcarskim, w tempie 15 minut +10 sekund dla zawodnika (tj. za każde posuniecie grający otrzymywał 10 sekund dodatkowego czasu). Do zawodów ekipę przygotowała Iwona Lipowicz-Orłowska.

W drodze na turniej drużyna zwiedzała zabytki Nysy: Twierdzę Prusy, muzeum militariów, korytarze kontrminerskie oraz przeszła multimedialną trasę w Bastionie Świętej Jadwigi.

Scroll to Top