Tydzień bibliotek

8 maja obchodzono Dzień Bibliotekarza a później wraz z nim Tydzień Bibliotek. Z tej okazji bibliotekarz naszej szkoły p. Monika przygotowała uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA w klasach pierwszych. Pierwszoklasiści otrzymali w prezencie Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Starsze koleżanki z klasy VB i VIIIB przygotowały własnoręcznie ozdobione zakładki do książek. W klasach czwartych i piątych odbywały się lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie zapoznawali się z drogą jaką przebywa książka od pisarza do czytelnika. Szczególnie zwrócono uwagę na zawód ilustratora i pokazano prace p. Wiesławy Burnat – ilustratorki książek dla dzieci.