Urząd Skarbowy

Drużyna marzeń wybrała się z wizytą do Urzędu Skarbowego celem dowiedzenia się Czym są te podatki o których mówią dorośli? Na miejscu przywitał nas Pan Naczelnik Łukasz Brodziak oraz Zastępca koordynatora do spraw dostępności Pani Agnieszka Janicka-Berezowska. Pani Agnieszka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o funkcji jaką pełni Urząd Skarbowy, przeprowadziła niezwykłą lekcję podatkową podczas, której uzyskaliśmy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Dzieci podczas spotkania wcieliły się w rolę urzędników skarbowych i ministrów. W gabinecie Pana Naczelnika każde z dzieci miały okazję wcielić się w jego rolę. Jako ministrowie najwięcej funduszy przydzielili na place zabaw, na drugim miejscu były szpitale i wojsko, trzecie miejsce to stadiony i emerytury. Najmniej funduszy przeznaczyli na policję i kolej. Poprzez zabawę dowiedzieliśmy się Co to jest podatek? Dlaczego wszyscy płacimy podatki? Jakie są rodzaje podatków? Na jakie cele są one przeznaczane?.