WARSZTATY W „PRACOWNI-MYŚLĘ „EKO-LOGICZNIE””

Dnia 22 lutego w Naszej szkole gościliśmy uczniów ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5  w Goleniowie, którzy uczestniczyli w warsztatach dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii w „Pracowni –Myślę „EKO-Logicznie””. Rozmawialiśmy nie tylko o sposobach pozyskiwania energii, ich wadach i zaletach, ale także o niekorzystnym na środowisko naturalne działaniu spalania paliw kopalnych. Omówiliśmy sytuację energetyczną Polski oraz fakt, że każde działanie na rzecz środowiska ma znaczenie, nawet oszczędzanie energii w gospodarstwie domowym. Druga część warsztatów to część praktyczna, w której uczniowie pozyskiwali energię wiatrową, geotermalną, z wody morskiej czy z etanolu. Największą frajdą były Hydrocary, a sala klasowa zamieniła się w Autostradę Panamerykańską!

Scroll to Top