Wielki sukces szachistów!

Do bardzo udanych mogą zaliczyć nasi szachiści udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych – dziewcząt i chłopców. Zespół w składzie: Bartłomiej Maślanka, Patryk Kujawa, Kacper Wiśniewski i Wiktoria Sawicka – wywalczył puchar i wysokie, VI miejsce. Trenerem drużyny jest pani Iwona Lipowicz – Orłowska.

Zawody odbyły się 14 grudnia w Zespole Szkół nr 7 w Szczecinie. W finale brało udział 16 szkół. Turniej został rozegrany w systemie szwajcarskim. Szachiści zagrali siedem rund z tempem gry 10 minut + 5 sekund na zawodnika.

Bardzo dobrze zaprezentował się kapitan drużyny, Bartłomiej Maślanka, który w wygrał 5 rund i w zestawieniu indywidualnym zajął wysokie 17 miejsce – w gronie zawodników klasyfikowanych w rankingu szachowym FIDA.

Więcej informacji i zdjęcia z zawodów pod adresem: Szachy – Finał Wojewódzkiej Gimnazjady

 

Scroll to Top