Wizyta w Radiu Szczecin

W listopadzie ubiegłego roku został zorganizowany w Gimnazjum nr 21 w Szczecinie FESTIWAL PIOSENKI ŚWIATOWEJ, w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły oraz Gimnazjum nr 5 w Szczecinie. Zwyciężczynią konkursu została Angelika Kucińska, uczennica kl. IIB naszego gimnazjum, która zaśpiewała piosenkę Jolene – Marie Cyrus. Angelika oprócz odtwarzacza MP3, otrzymała wykonaną przez uczniów Gimnazjum nr 21 złotą płytę. Nagroda publiczności została zaś przyznana uczniowi szkoły, w której odbył się konkurs – Damianowi Napierale za wykonanie swojego autorskiego utworu.

Trzeciego kwietnia 2014 uczniowie, którzy zostali wyróżnieni podczas Festiwalu Piosenki Światowej, mieli okazję profesjonalnego nagrania piosenek zaprezentowanych podczas konkursu w studiu Polskiego Radia Szczecin. Przekonali się jak wygląda praca w radiu „od środka”, czyli po drugiej stronie mikrofonu. Gimnazjaliści zostali oprowadzeniu po budynku, zobaczyli studio nagrań, newsroom, studio emisyjne, a także serce rozgłośni – rozdzielnię elektroakustyczną. Podczas zwiedzania „wnętrza” radia obserwowali radiowców w czasie ich pracy. Było to interesujące i bardzo cenne doświadczenie. Mamy nadzieję, ze nie była to ostatnia nasza wizyta w Polskim Radiu Szczecin.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć prezenterowi Radia Szczecin – panu Krzysztofowi, który z niebywałym zaangażowaniem poświęcił nam czas, pokazał i precyzyjnie wyjaśnił na czym polega praca w radiu, przedstawił nam innych pracowników, a także udzielił odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Dziękujemy panu Arturowi, realizatorowi dźwięku, który udzielił nam cennych wskazówek dotyczących śpiewania, dykcji, artykułowania dźwięków jak i wykazał się ogromną cierpliwością podczas samego nagrywania utworów.

Inicjatorką całego projektu była Pani Mariola Gliniecka, nauczycielka Gimnazjum nr 21 w Szczecinie.

Poniżej efekt finalny, czyli piosenka nagrana w studiu Polskiego Radia Szczecin.
Jolene w wykonaniu Angeliki Kucińskiej.

 

20140403_114609 SAM_139620140403_114909 20140403_131937 20140403_134141 20140403_134418

Scroll to Top