Wizyta trzecioklasistów na Dniu Otwartym w Gościnie

We wtorek, 25 kwietnia uczniowie klas trzecich wraz z doradcą zawodowym p. Beatą Bieniek i pedagogiem p. Arturem Pankiem udali się w ramach doradztwa zawodowego  do Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościcie. Odbywał się tam Dzień Otwarty,  podczas którego uczniowie zapoznawali się ze szkołą. Przewodnikami grupy byli absolwenci naszego gimnazjum. Dni Otwarte obejmowały pokazy poszczególnych klas mundurowych:  klasa pożarnictwa (pokaz gaszenia pożaru, udzielania pierwszej pomocy);  klasa policyjna (pokaz walki w ręcz, tresura posłuszeństwa psa); klasa straży granicznej (pokaz odbijania zakładnika).  Dodatkowo uczniowie oraz grono pedagogiczne szkoły w Gościnie pokazali, że w ich szkole uczniowie uczą się nie  tylko przedmiotów ale rozwijają inne swoje umiejętności; np. taneczne.Na zakończenie wszyscy goście zostali poczęstowanie typową wojskową grochówką przy ognisku. Uczniowie pomimo kapryśnej pogody wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Scroll to Top