Wybuchowa lekcja i wizyta uczniów klas IIb i IIc w Collegium Balticum w Szczecinie

 

W piątek 26 marca uczniowie klas II B oraz II C odwiedzili Muzeum Narodowe i Collegium Balticum
w Szczecinie. Zwiedzaliśmy interaktywną wystawę Miasto Nauki, gdzie mogliśmy stworzyć tęczę, zobaczyć studnię bez dna, doświadczyć jak światło wpływa na to, co widzimy, wejść do „Komnaty Nieskończoności” i „Wirującego domku”. Posłuchaliśmy również muzyki stworzonej przez pioruny oraz  dowiedzieliśmy się wiele o ciekłym azocie  (także o tym, co by się stało gdybyśmy chcieli go wypić). Następnie  pojechaliśmy na uczelnię Collegium Balticum, gdzie rozwiązywaliśmy test osobowościowy Hertmana (także w języku angielskim), który sprawdzał do jakiego typu ludzi należymy. Okazało się,  że w większości jesteśmy „niebiescy”, dużo wśród nas typów „czerwonych”, znacznie mniej „białych”  i „żółtych”. Co to znaczy? Zapytaj uczestników !
Na koniec wycieczki wszyscy odpoczęliśmy w galerii Molo.

 

Wycieczkę zorganizowały i opiekę pełniły:

Wychowawcy klas E.Kościńska i M. Wasiuk oraz M. Pach i M. Rożko-Wentruba.

Tekst: Z. Geblewicz
Zdjęcia: M.Wasiuk i P.Niedżwiecki

Scroll to Top