Wygraliśmy Finał Wojewódzki w Szachach Drużynowych!

Uczniowie naszej  szkoły w składzie: Szymon Ragan, Jakub Klimecki, Szymon Maślanka i Wiktoria Grzelczak  w brawurowy sposób wygrali Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców. Prowadzenia, które wywalczyli po drugiej rundzie nie oddali aż do końca zawodów.  Sześć wygranych partii i jedynie jedna zremisowana zapewniły zwycięstwo już w przedostatniej walce i wypracowały dużą przewagę nad pozostałymi reprezentacjami szkół.
Do turnieju uczniów przygotowała pani Iwona Lipowicz-Orłowska, która  prowadzi w SP 5 zajęcia szachowe. W ubiegłym roku szkolnym wraz z panem Markiem Raganem (nauczycielem ZS nr 1) zorganizowała w Goleniowie dwa duże turnieje szachowe dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z  naszej gminy.

Tegoroczne Igrzyska Dzieci odbyły się w środę, 11 grudnia w Katolickiej  Szkole Podstawowej w Koszalinie. Zawodnicy grali w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, w tempie 10 minut i 3 sekundy. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Kamieniecki. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Szczegółowe wyniki zawodów pod adresem: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6863/

dav
dav
Scroll to Top