Zajęcia klasy VII a na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

Uczniowie klasy VII a  z innowacją pedagogiczną „Widzę, badam, rozumiem – świat nauk przyrodniczych” uczestniczyli 16 listopada 2018 w zajęciach na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jako pierwsze w Katedrze Zoologii Kręgowców i Antropologii przed młodymi przyrodnikami swój nocny tryb życia, przystosowania do niego; anatomię budowy ciała: szczególnie wzroku i sposób upierzenia odkryły sowy.

W katedrze Biotechnologii Roślin uczniowie z materiału roślinnego (własnoręcznie dostarczonego): owoców, warzyw w sterylnych warunkach izolowali materiał, który umieszczali na szalkach z pożywką agarową. Materiał pozostawiony w warunkach laboratoryjny na okres 2 tygodni, ujawni czy w naszych produktach spożywczych znajdują się kultury grzybów pleśniowych.

Na wyniki i wnioski eksperymentu przyjdzie nam poczekać…

 

Scroll to Top