Zajęcia w laboratorium chemicznym na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje ze szczecińskimi uczelniami wyższymi, uczestnicząc w zajęciach, wykładach i laboratoriach z matematyki i fizyki. W tym roku (15.12.2017 ) klasa  VIIa w ramach innowacji pedagogicznej uczestniczyła w zajęciach z matematyki i laboratorium z chemii na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym (ZUT).

Dzięki uprzejmości koła naukowego „Zielona chemia” –  nasi uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia: m.in. otrzymywali sztuczną krew, badali aktywność metali w roztworach oraz otrzymywali lustro srebrowe. Każdy uczeń mógł ze sobą probówkę z lustrem srebrowym.

Zajęcia matematyczne przebiegały w świątecznej atmosferze. Uczniowie wykonywali figury geometryczne i liczyli ich pola.

W tym miejscu dziękujemy pani dr inż. Ewie Janus za możliwość uczestniczenia w laboratorium na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.

Scroll to Top